Odkrycie Arki Noego – komentarz

Grupa ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji oświadczyła, że w poniedziałek odnalazła na górze Ararat we wschodniej Turcji Arkę Noego. Odkrywcy twierdzą, ze Arka znajduje się na wysokości 4 tysięcy metrów. Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat. – Nie jesteśmy w 100 procentach pewni, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 proc. to właśnie ona – powiedział Yeung Wing-cheung, dokumentalista z Hong Kongu.

Powyższa informacja ukazała się w wielu serwisach internetowych całego świata wraz ze zdjęciami (np. Onet). Nie wiem co owi „ewangeliccy odkrywcy” znaleźli i nie mam jak tego zweryfikować. Wiem za to parę innych rzeczy. Przede wszystkim nie ma żadnych śladów gigantycznego potopu sprzed 4800 lat, a tym bardziej takiego, który wiązałby się z podniesieniem poziomu oceanu o 4000 m. A przecież przebadano setki, jeśli nie tysiące, stanowisk archeologicznych z tego okresu. Śladów takich nie znaleźli również geolodzy. Wiem także, że nasze geny nie wskazują, by 4800 lat temu na świecie doszło do jakiejś zagłady ludzkości, którą przeżyli tylko nieliczni. A tak w ogóle to już straciłem rachubę, która to arka odkryta za mojego życia.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 27.04.2010.

Komentarze 22 to “Odkrycie Arki Noego – komentarz”

 1. Jak Archeowiesci dementuja, to na pewno musi byc to prawda….;)

  A swoja droga najbardziej podoba mi sie ponizej zacytowana argumantacja

  „Poszukiwacze wykluczyli jednocześnie, że odnaleziona struktura może być częścią zaginionej osady, ponieważ w okolicy nigdy nie znaleziono ludzkich siedzib powyżej wysokości 3,5 tysiąca metrów.”

 2. Cóż, jakość odkrycia na zdjęciach z Onetu pokazuje wyraźną przewagę tego znaleziska nad lokalizacją w Durupinar http://en.wikipedia.org/wiki/Durup%C4%B1nar_site – tam został tylko kształt, tutaj mamy nawet ławeczki. Już nie mogę się doczekać na możliwość przebadania nawozu dinozaurów, które były przewożone na arce.

 3. Spóźnili się.
  Arkę Noego odkrył dość dawno temu Pan Samochodzik, w jednej z powieści nowego cyklu. I nawet tam się okazała ściemą. :)

 4. Na blogu Maćka już się cieszą z tego „odkrycia” :D.

 5. […] reklama Likaon przed chwilą Ponoć odkryli arkę Noego… Oczywiście, uważam, że to bujda. Między innymi z tych samych powodów, które wymieniane są w komentarzu na archeowieściach: archeowiesci.wordpress.com/…rycie-arki-noego-komentar… […]

 6. Hmmm. A może grupa ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji odkryła korab Ut Naptisztima z eposu o Gilgameszu? W końcu szanse odnalezienia są takie same jak Arki Noego. :-)

 7. Witam, tutaj macie panowie filmik ktory nakrecili podczas wyprawy:

  http://www.kciuk.pl/Oto-wnetrze-arki-Noego-a12140

 8. A tutaj dodatkowy link z yoytube’a. Ale to już materiał dotyczący innej wyprawy.

 9. Ja wiem skąd ta pewność. Na jednym z chińskich portali Yeung Wing-cheung powiedział, że jedna ze ścian została opatrzona notką: „This is my ship – Noe. 4783 BC.”

  Dodał również, iż wywiad chiński zabronił mu rozpowszechniać tej informacji w Europie, co jest elementem ogólnoświatowego spisku wymierzonego w chrześcijan i Polaków.

  • Ale wtedy chyba średnio gadali po angielskiemu no i arka to nie to samo co statek 4783 BC to ponad 6000 ktoś inny zrobił ten napis nie Noe a wrogie służby prawdziwi patryjoci wiedzą kto (:

   • Nie wiem czy wiesz, ale po odpowiednim natchnięciu można gadać dowolnym językiem.

    Co do samej daty, to porównując wątpliwe metody naukowe z autentyczną notatką napisaną przez Noego, nie mam wątpliwości co jest prawdą. Widzę, że ty poddajesz się ogólnoświatowej manipulacji przez wrogie media.

   • Ostatnie zdanie nie wypadło zbyt poprawnie.

 10. A tak na powaznie, co by to moglo byc? Mnie to wyglada na jaks ziemianke, byc moze schron uzywany przez pasterzy.? Czytalem gdzies ze Ormianie buduja takie „bacowki”.

  • Ja pomyslalem w pierwszej chwili o Tybecie i tamtejszych klasztorach w gorach, ale przeciec i blizej Araratu sa roznego rodzaju klasztory i inne miejsca medytacji budowane wysoko w gorach, czesto z jedynym dostepem poprzez sznrowe windy.
   Tradycja takich osrodkow moze byc dluga.

 11. Szybko zrobili to c14. Jak takie dobre drewno, to może i dendro wyjdzie?
  A tak na poważnie: nie wiem z jakiej notki korzystał Wojtek, ale o ile było tam evangelicals, to chodzi nie o ewangelików (tj np. luteran), tylko o ewangelikalnych, czy też ewangelicznych chrześcijan. Tym określeniem nazywa się w krajach anglosaskich kościoły wywodzące się z tzw. drugiego nurtu reformacji, w tym niekiedy kościoły baptystyczne.
  Z podlinkowanego artykułu wynika, że chodzi o evangelists czyli o ewangelistów. Można by rzec „misjonarzy”. Ale dlaczego zamiast głosić ewangelię, zajmują się oni poszukiwaniami arki Noego, doprawdy nie wiem.

 12. Potop, to wydarzenie jak najbardziej naukowe i rozpatrywanie go z pozycji wiary jest raczej niewskazane.
  Dowodów na wystąpienie potopu dostarczyli William Ryan i Walter Pitman z Columbia University w Nowym Jorku. Wyniki swoich badań i własne hipotezy dotyczące tego kataklizmu przedstawili między innymi w formie popularnonaukowej publikacji, strawnej dla „uczonych” uczestników tego forum, zatytułowanej: „Potop Noego”
  Za prawdziwością ich hipotez świadczy szereg publikacji prof. Piotra Bielińskiego, który dostrzegł fenomen osady Catal Hujuk. Fenomen ten polega na tym, że nie znane są dotąd przykłady osadnictwa na tym terenie poprzedzające jej powstanie. Równie interesujące jest to, że w czasach współczesnych osadzie C. H. znacznie urodzajniejsze tereny wzdłuż wybrzeży Morza Czarnego porośnięte były lasem i niezamieszkałe. Łatwo to zrozumieć, kiedy przyjmie się za Ryanem i Pitmawem istnienie wielkiej, zamieszkałej przez ludność neolityczną depresji, okalającej wielkie słodkowodne jezioro. Przy takiej optyce osada C. H. okazałaby się tylko prowincjonalnym siedliszczem jakiejś nieznanej dotąd kultury tego obszaru. Za kierunkami ekspansji ocalałych z potopu ludzi przemawia ich typ fizyczny, by nie użyć zdyskredytowanego już na forach tego bloga określenia „typ rasowy”. Typ rasowy ludności Kaukazu (typ armenoidalny) jest identyczny z typem rasowym Wyżyny Armeńskiej i typem górali zagroskich którzy byli twórcami kultury Samarra. Ludność kultury Samarra skolonizowała południową Mezopotamię, wybudowała wielkie miasta i stworzyła pismo, by w początkach epoki brązu ulec pobratymcom z sąsiedniego Elamu, znanym pod nazwą Sumerów. Ci ostatni wieści o potopie utrwalili f formie eposu o Gilgameszu. Również fakt, iż ludność rolnicza Europy zaliczana jest do tego samego typu rasowego co ludność zachodniej i południowej Anatolii (typ śródziemnomorski) potwierdza tę hipotezę.

 13. Napisałem. Potop biblijny, to kwestia wiary i jako taki nie nadaje się do badań naukowych, mimo iż faktycznie życie na Ziemi zaznało kilkakrotnie zjawiska nazwanego przez biologów wielkim wymieraniem. Również datowanie wydarzenia w oparciu o Biblię nie ma większego sensu.
  Potop określony przez wymienionych badaczy „Potopem Noego”, objął obszar depresji bardziej rozległej niż nasz kraj, a ponieważ ówcześni ludzie nie dysponowali zdjęciami lotniczymi lub kosmicznymi, dostrzegli tylko, że pod wodą znalazł się cały zamieszkały przez nich świat, stąd ich przekonanie, o globalnym zasięgu zjawiska. Należy również zwrócić uwagę na to, że biblijny Noe upijał się w samotności winem. Jak to powszechnie wiadomo, ojczyzną winorośli i wina jest Kaukaz, co pośrednio wskazuje na lokalizację obszaru z którego wywodzi się mit.
  Nie ma pewnych dowodów przeczących twierdzeniu, iż Afryka jest kolebką ludzkości. Analizując języki ludów prymitywnych badacze językoznawcy dostrzegli, że zaszczytny tytuł człowieka każdy z nich przypisuje sobie zaś innych, obcych, określają nazwą „zwierzę”. Patrząc z takiego punktu widzenia można przyjąć, że Adam – człowiek, był protoplastą konkretnego plemienia, a jego synowie nie dopuścili się kazirodztwa, bo poślubili kobiety wywodzące się spośród obcych, którym zaszczytne miano człowieka nie przysługiwało. Ale to już niezwiązane z Twoimi pytaniami fantazje.

 14. […] 10. Odkrycie Arki Noego – komentarz […]

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: