Odnaleźli szczątki zamordowanych dzieci ostatniego cara Rosji?

Rosyjscy archeolodzy odnaleźli w Jekaterynburgu na Uralu kości chłopca i młodej kobiety, które mogą być szczątkami dzieci cara Mikołaja II, rozstrzelanego przez bolszewików wraz z żoną i piątką dzieci 17 lipca 1918 roku. Antropolodzy ocenili wiek chłopca na 10-13 lat, a kobiety na 18-23 lata. Jedyny syn Mikołaja II Aleksy miał w chwili śmierci 14 lat. Szczątki młodej kobiety mogą zaś należeć do urodzonej w 1899 roku Marii bądź o dwa lata młodszej Anastazji.

Archeolodzy dokonali odkrycia, gdy badali jedno z miejsc pasujących do relacji Jakowa Jurowskiego, który kierował egzekucją. Kości zostały wysłane do zakładu medycyny sądowej. Przebadane zostaną również znalezione w pochówku pociski.

Według relacji Jurowskiego Aleksego i jedną z jego sióstr pochowano w innym miejscu niż resztę rodziny. Szczątki Mikołaja II, jego żony i trzech córek znaleziono już w 1991 roku. W 1998 roku pochowano je w Sankt Petersburgu.

Na podstawie Bloomberg.com.

Krótkie wieści

Naukowcy odkopali w Etiopii dziewięć zębów sprzed 10 milionów lat, które należaly do przodka goryli. To pierwsze odkryte szczątki istot, które można wprost przypisać do linii jednej z żyjących wielkich małp afrykańskich.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 24.08.2007.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: