Wykłady, festiwale, noc muzeów

Najbliższe tygodnie będą obfitowały w atrakcje dla miłośników przeszłości.

14-15 maja odbędzie się Noc Muzeów 2011. Swoją ofertę przygotowały również placówki archeologiczne. W Muzeum Archeologiczne w Gdańsku będzie można np. zapoznać się ze sztuką i kulturą Japonii, a w Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oferuje bliższe spotkanie z Majami.

Ale Noc Muzeów to nie wszystko. W najbliższych dniach można będzie posłuchać m.in. opowieści o życiu królowej Egiptu Hatszepsut oraz polskich pracach w jej świątyni grobowej w Deir el-Bahari. O tym wszystkim dr Zbigniew Szafrański będzie opowiadał w najbliższy poniedziałek o godz. 17 w auli głównej dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Warto się wybrać, gdyż – jak podkreślają organizatorzy – w ostatnich latach dr. Szafrańskiego częściej można spotkać w komnatach świątyni Hatszepsut niż w salach Uniwersytetu, więc jego wykład w Warszawie to unikalna okazja, by posłuchać o historii polskich badań i najnowszych odkryciach. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie zapraszają natomiast w najbliższych wtorek na wykład dr. Franciszka M. Stępniowskiego z Instytutu Archeologii UW pod tytułem „W Kurdystanie – o archeologii i nie tylko”. Godz. 11.45, Sala Odczytowa im. Erazma Majewskiego PMA w Warszawie.

Badania archeologiczne w Tell Bakrawa w Iraku, sierpień – październik 2010

Zaczął się też sezon festiwali i pikników archeologicznych. Ich oferta jest z roku na rok coraz bogatsza, gdyż przybywa placówek organizujących takie imprezy. W tym roku działalność zaczyna np. skansen w Trzcinicy.

Więcej informacji o najbliższych atrakcjach znajdziecie na stronie Wydarzenia.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 8.05.2011.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: