Zagłosuj na najlepsze książki historyczne wiosny

11 publikacji otrzymało nominacje internautów do miana „Książki Historycznej Wiosny”. Swoje propozycje ogłosiło również jury. Internetowy plebiscyt na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” (historiazebrana.pl) jest już na półmetku.

Plebiscyt współorganizują redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

– Wyłaniamy najciekawsze książki historyczne, które ostatnio ukazały się na rynku – wyjaśnia Michał Świgoń, redaktor naczelny Histmag.org. W zamierzeniach organizatorów, realizowane co kwartał przedsięwzięcie ma służyć promocji wartościowej literatury historycznej.

– Obok cieszącego się dużym zainteresowaniem internautów głosowania, swoje propozycje wybiera eksperckie jury, złożone z doświadczonych recenzentów, historyków, pracowników naukowych – dodaje Sławomir Krempa z Granice.pl. Wyłanianie najlepszych książek wiosny potrwa do 12 kwietnia, zaś nagrodzone pozycje poznamy 15 kwietnia. Dla głosujących internautów organizatorzy przygotowali nagrody w postaci 26 zestawów książek.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej: historiazebrana.pl.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 6.04.2011.

Jedna odpowiedź to “Zagłosuj na najlepsze książki historyczne wiosny”

  1. Pomysł ciekawy.
    mam wątpliwości czy publikowanie na stronie do głosowanie dotychczasowych wyników jest rozwiązaniem dobrym – zakładam że jest w sumie mało szkodliwe, bo ludzie którzy tam zaglądnęli raczej kierują się własnym rozumem, niż słupkami sondaży, ale mimo wszystko na przyszłość wolał bym by ich nie było.
    Nie znalazłem też możliwości głosowanie na krótką formę historyczną, esej, reportaż i podobne publikowane w prasie – a szkoda.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: