Pokaz filmów archeologicznych

I Festiwal Filmów Archeologicznych zorganizowany w listopadzie ubiegłego roku przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie, okazał się wielkim sukcesem. Impreza pokazała, że produkcja filmów popularnonaukowych o tematyce archeologicznej bardzo rozwinęła się w Polsce w ostatnich latach oraz cieszy się zainteresowaniem widzów. Najciekawsze rodzime produkcje, które wyświetlano w Krakowie, zostaną 9-11 czerwca tego roku zaprezentowane we Wrocławiu.

Pokaz Filmów Archeologicznych we Wrocławiu organizowany przez magazyn „Archeologia Żywa” wspólnie z muzeami archeologicznymi w Krakowie i Wrocławiu będzie imprezą trzydniową. Program obejmie projekcje filmów, wykłady gościnne wybitnych polskich archeologów oraz wieczorki autorskie czołówki reżyserów polskich filmów archeologicznych.

We Wrocławiu zostaną pokazane zarówno wybrane najciekawsze filmy wyświetlane uprzednio w Krakowie, jak i całkiem nowe produkcje z Litwy i Uzbekistanu. Tematyka filmów poświęcona będzie archeologii w Polsce, Europie oraz na Bliskim Wschodzie, Azji Środkowej i Ameryce.

Program imprezy będzie wkrótce dostępny na stronie internetowej magazynu oraz Facebooku.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 18.02.2011.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s