Czy leci z nami archeolog? – Nowy zwiastun (via Wod.o.lot)

Trwają prace nad filmem „Czy leci z nami archeolog?”, który ma spopularyzować archeologię lotniczą w Polsce. Nowe ujęcia powstawały w warszawskim Wilanowie, a ich bohaterami byli archeolog Krystian Trela i moto-paralotnia, której używa do robienia zdjęć z powietrza. W umieszczonej na Wod.o.locie rozmowie archeolog wyjaśnia m.in. dlaczego moto-paralotnia świetnie się nadaje do szukania i dokumentacji zabytków.

Zwiastun filmu "Czy leci z nami archeolog?" nr 2 – moto-paralotnia, poprzedni zwiastun do obejrzenia TUTAJ Kolejny zwiastun, kolejne prace nad filmem. Tym razem naszymi gośćmi byli Krystian Trela (pilot motolotni i paralotni, archeolog i fotograf specjalizujący się w zdjęciach lotniczych) i jego moto-paralotnia. Kilka nowych ujęć do filmu z ich udziałem powstało na warszawskim Wilanowie. Podcza … Read More

via Wod.o.lot

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 26.09.2010.

Komentarze 2 to “Czy leci z nami archeolog? – Nowy zwiastun (via Wod.o.lot)”

  1. Co za czasy…
    Archeolog w powietrzu fruwa zamiast kopać w ziemi. :-)
    Krystyna

    • Sadze, ze kwestia czasu jest rozwiniecie roznych metos stosowanych w innych dziedzinach zycia, do poziomu umozliwiajacego zastosowanie w archeologii.
      Np. analiza sztucznie wytworzonych fal sejsmicznych pozwalajaca stwierdzic, czy na drodze od wybuchu do urzadzen odbiorczych w ziemi znajduja sie zaburzenia mogace byc szczatkami budynkow itp.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: