Podwodne kamienie – wrak Kizilburun (via Wod.o.lot)

Przepraszam, że znowu jedynie odsyłam do czyjegoś tekstu, ale mam w tym tygodniu sporo pracy zawodowej i w zasadzie zero chęci na pisanie (tak, tak, niektórzy nie mają długiego weekendu). W zasadzie to bardzo dobrze się składa, bo do napisania o tym wraku przymierzałem się kiedyś, ale ostatecznie tekst nie powstał. A to naprawdę ciekawa historia. Polecam!

Podwodne kamienie - wrak Kizilburun Autor : Marta Bajtler Co może mieć wspólnego archeologia podwodna z marmurami? Z pozoru wydaje się że nic. Jednak to dzięki tej metodzie prospekcji archeologicznej możliwym jest obecnie odtworzenie chociaż częściowo antycznego handlu tym surowcem. W czasach rzymskich na statkach na ogromna skalę transportowane były nie tylko białe marmury (głównie z … Read More

via Wod.o.lot

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 6.06.2010.

komentarzy 6 to “Podwodne kamienie – wrak Kizilburun (via Wod.o.lot)”

  1. Kilkadziesiąt ton ładunku – to spore stateczki jak na tamte czasy musiały być!

  2. „tak, tak, niektórzy nie mają długiego weekendu”
    – no cóż, witamy w klubie … :)

  3. Tym bardziej należą się podziękowania za to co robisz. :) Trzymam kciuki za to, żeby jednak ten blog nadał był odpowiednio ważny dla ciebie. Spójrz ile ludzi zaraziłeś swoją pasją. Spełniasz teraz wręcz misję, którą powinny spełniać a niestety tego nie robią media publiczne. Ja w każdym razie z cełego serca dziękuję. :)

  4. I ja uważam, że robisz kawałek dobrej roboty, nawet jeśli tylko, nie pisząc samemu, wrzucasz linki. Ufam, że nieprędko ci się znudzi.

  5. Dużo zdrowia życzę.

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s