Domniemana czaszka Hitlera należy do kobiety?

Fragment czaszki, który Rosjanie uznali za szczątki Adolfa Hitlera, tak naprawdę pochodzi od kobiety – uważa amerykański naukowiec.

Za zgodą Rosjan archeolog i antropolog Nick Bellantoni miał okazję obejrzeć przechowywane w Moskwie kości czaszki z widoczną dziurą po kuli i pobrać próbki do badań DNA.

Fragment czaszki żołnierze radzieccy znaleźli w pobliżu berlińskiego bunkra, w którym 30 kwietnia Adolf Hitler miał popełnić samobójstwo.

Jak opowiada Amerykanin już budowa zachowanych kości wydała mu się podejrzana. Są zbyt cienkie, jak na mężczyznę, a łączące je szwy wskazują na osobę poniżej 40 roku życia. Hitler w chwili śmierci miał 56 lat.

Przeprowadzone w USA analizy pobranych próbek DNA potwierdziły, że czaszka należy do kobiety.

Zdaniem Amerykanina nie jest to jednak czaszka żony Hitlera Evy Braun, które popełniła samobójstwo wraz z mężem. Wedle naszej wiedzy nie zginęła ona bowiem od strzału, lecz na skutek zażycia trucizny.

Na podstawie Guardiana. Więcej o śmierci Hitlera możecie poczytać na blogu Ale Historia.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 28.09.2009.

komentarzy 10 to “Domniemana czaszka Hitlera należy do kobiety?”

 1. Hitler była kobietą!

 2. dziwi mnie fakt, że rosyjscy naukowcy nie przeprowadzili wczesniej takich badań…

  • Ja sądzę, że radzieccy, a obecnie rosyjscy, naukowcy przeprowadzili mnóstwo badań, być może nad prawdziwymi szczątami Hitlera, ale biorąc pod uwagę, jak władze tego kraju „lubią” się dzielić czymkolwiek, zwłaszcza w zakresie najnowszej historii czy w kwestiach mogących postawić rosjan w niekorzystnej sytuacji to możemy być pewni, że prędko się prawdy nie dowiemy. W takich sytuacjach naukowa prawda i rosjan jest jak nadepnięcie im na odcisk…

 3. cala ta sprawa wydaje sie naprawde dziwna. Dziwne aby rosjanie nie wykonali badań DNA, a jesli wykonali to wiedzieli ze to nie czaszka Hitlera, a jak wiedzieli to nie chcieli powiedziec-to dlaczego zgodzili się aby badania przeprowadził ameryknanin?!

  • Wobec ogromnej liczby czaszek z dziurami postrzałowymi,jakie Rosjanom pozostały z tamtych czasów, bardzo łatwo o pomyłkę…

 4. Od początku te jego/jej wąsy wydawały mi się jakieś sztuczne, a ta świnia je przyklejała :P
  Ale co się spodziewać po Niemkach, wiadomo, jakie u nich są sportsmenki ;)

 5. Przyznaję, że wyniki badań jakoś mnie nie dziwią…

 6. Historię śmierci Hitlera opisali Ada Pietrowa i Peter Watson w książce ” Śmierć Hitlera” jest tam również dużo o czaszcze Hitlera.

 7. Informacja o tym, że czaszka znaleziona przez Rosjan w 1945 roku może nie należeć do Hitlera, jest interesująca. Tyle, że wciąż niewiele wyjaśnia. A może Rosjanie wcale nie znaleźli zwłok Hitlera (a może znaleźli, a czaszka jest fałszywa tzn. należała do kogoś innego i Rosjanie od zawsze o tym wiedzieli?) Pytanie więc, po co fałszywą czaszkę mieliby trzymać w archiwum przez tyle lat? Ale jeśli tak jednak było, to co naprawdę stało się z prawdziwą czaszką Hitlera i jego zwłokami? Czy Rosjanie są w jej posiadaniu? Czy mają informacje o tym, co naprawdę zdarzyło się w bunkrze pod Kancelarią Rzeszy? Badanie domniemanej czaszki Hitlera nie daje odpowiedzi na te pytania, ale zbliża nas do poznania prawdy. Pozdrawiam

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s