Kolejne etruskie grobowce odkryto w Tarkwiniach

Aż 27 etruskich grobowców znaleźli przypadkiem robotnicy w pobliżu miasta Tarkwinie. Najstarsze pochodzą z VII w. p.n.e.

– To najbardziej ekscytujące odkrycie w tym miejscu w ostatnich dziesięcioleciach. Na murach są freski przedstawiające dwie postacie, ale musimy jeszcze przeprowadzić odpowiednie badania – powiedziała archeolog Maria Tecla Castaldi.

Rejon, w którym znaleziono grobowce jest obecnie pilnowany przez policję, by nie dobrali się do nich rabusie. Archeolodzy mają nadzieję, że odkryte pochówki nie zostały wcześniej obrabowane. Często po wejściu do środka okazuje się, że rabusie odkryli je wcześniej i wszystko dawno wynieśli. Zdaniem naukowców bardzo możliwe, że w pobliżu są kolejne grobowce.

Na podstawie The Scotsman.

Tarkwinie, zwane przez Etrusków Tarchne, były jednym z najważniejszych miast tego ludu. W III w. p.n.e. podbili je Rzymianie. Słynie z cmentarzyska grobowców tumulusowych, w których znaleziono wiele wspaniałych sarkofagów i malowideł. Poniżej wnętrze tzw. Grobowca Leopardów.
.

Najnowsze odkrycia związane z Etruskami.

~ - autor: Wojciech Pastuszka w dniu 9.05.2008.

Komentarze 3 to “Kolejne etruskie grobowce odkryto w Tarkwiniach”

  1. Nie dam glowy ale przyjal sie zwyczaj nzywania po polsku „etruskich” miast w liczbie mnogiej.Tarkwinie, Weje etc. W Tarkwiniach, Wejach etc. Stad: Tarkwinie (…) byly (…) Chyba ze sie myle.

  2. No tez napisałem w mnogiej, tylko się zagapiłem w jednym miejscu. :)

  3. A skąd u Etrusków te lamparty? Raczej nie występowały w Italii, więc może to jakieś dawne symbole z czasów, kiedy Etruskowie żyli gdzieś w Azji? Albo po prostu importowane z Kartaginy ;)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: